висок purity99.8% ~ 99,99% силикон алуминиум цел легура sputtering

висок purity99.8% ~ 99,99% силикон алуминиум цел легура sputtering

Краток опис:

 • процесот на топење вакуум и колкот,       
 • висок purity99.8% ~ 99,99%          
 • добра компактност> 99% (без porasity)           
 • униформа големина на зрно   
 • површина 3.2Ra             
 • конкурентна цена и брза испорака

 • ФОБ Цена: 100 ~ 200USD / kg
 • Мин.нарачката Количина: 1pcs
 • Порт: Шенжен Гуангжу, Хонгконг
 • Метод за исплата: T / T, L / C
 • Рок на испорака: во рок од 10 дена
 • Снабдување капацитет: 1000Ton месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

   Спецификација на производот 

  лак Dia100 * 40мм                  

  правоаголник / рамнински L4000mm * W400mm * T40mm, со дупка или чекор                                        

  цилиндар: ротирачки цел L3987 * ID125 * OD159mm, L3191 * ID125 * OD159mm   

  Врзувачки на бакар потпорниот диск

  прав, гранули             

  изменуваат од страна на цртање

   логистика информации 

  стандард пакување: вакуум ПВЦ торба за секој pice, ЈП и пакување дезинсекција дрво кутија.

   апликација 

  1: индустрија Покажи слој рамен                          

  2: Алатки & Декорација слој индустрија                                    

  3: Архитектонски стакло / стакло автомобилската индустрија   

  2 222


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !